Küçük İskender yaşamını yitirdi!

Medyum Ali Hoca incelemesi

Medyum Ali Gürses (Medyum Ali Hoca) kimdir?

Hepimizin başına geliyor: Keklerin kalıba yapışmasını nasıl önleriz?

Uçaklarda yüksek hızlı internet dönemi başlıyor!

Teknoloji 13 Haziran, 15:47'de eklendi

Uçaklarda sunulan internet hizmeti özellikle uzun uçuşlarda yolculara büyük bir avantaj sunarken, internet hızlarının düşük olması genellikle mesajlaşma ve internet sitelerinde dolaşma gibi temel işlevlerin gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Havayolu şirketleri tarafından sunulan interneti kullanarak YouTube’dan video izlemek pek mümkün değil. Bu sorunu çözmek için teknoloji şirketleri ile ortak bir çalışmaya imza atan havayolu şirketlerinden müjdeli haberler geliyor.

Air France uçaklarında LifiMAX teknolojisine geçiş yapılıyor!

2011’de ilk kez duyurulan ışık tabanlı internet teknolojisi LiFi, veri aktarımı için radyo sinyalleri yerine LED ışıkları kullanıyor. Havayolu şirketlerinin kullanacağı teknoloji ise Oledcomm tarafından tarafından geliştirilen LifiMax olacak.

LifiMAX ile ilk etapta dar gövdeli uçaklarda internet hızının artırılması için çalışmaların başlayacağı belirtiliyor. Çalışmalarda ulaşılan nokta, 16 Haziran tarihinde başlayacak olan International Paris Air Show’da sergilenecek.

Oledcomm bu teknoloji sayesinde koltuk başına 100 Mbps gibi oldukça yüksek hızların sunulabileceğini belirtiyor. Bu sayede yolcuların havadayken 4K çözünürlükte video izlemesi veya online oyunlara bağlanması mümkün olacak.

Bu teorik olarak ulaşılabilen hız. Yani, LifiMAX uçağa sağlanılan internetin hızını ve güvenilirliğini artırmıyor. Uçak içerisindeki dağıtımı çok daha verimli ve yüksek performanslı hale getiriyor. Bu nedenle yüksek hızlı internet çözümünü sağlamak havayolu şirketlerine düşüyor.

Oledcomm temsilcisi LiFiMAX teknolojisinin, Air France uçuşlarında yıl sonuna kadar kullanılmaya başlanacağını belirtiyor. ABD’deki iç hatlarda sunulan en yüksek internet hızının 15 Mbps olduğunu ek bilgi olarak belirtmek isteriz.
Kaynak:Shiftdelete
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.