Kategoriler
Gündem

Netflix Logosunun Anlamı

Logo tasarım trendleri değiştikçe daha çok minimalistik logolarla karşılaşmaya başladık. Hem sadelikten yana bir logo tasarımı, hemde şirketle bağlantılı olan bir konuyu simgelemek de bu sebeple aslında hayli zorlaştı. Gelin birlikte Netflix’in bu minimal logosu, aslında bize ne anlatıyor?

25. Kare Etkisine Bir Örnek mi?

Netflix logosu zaten kırmızı ve siyahın renk uyumlarıyla aslında insanı gerçekten markaya bağlılığı arttırıyor. Bunun yanında bu logoda dikkat edilmesi gereken aslında birkaç detay var. Sadece N işaretindeki gölgeler olmazsa aslında bir kırmızı halı, logonun kendisi ise bir sinema perdesi gibi görünmüyor mu ? Bunun yanında verilmek istenen mesaj aslında net. Evinizde bir sinema konforu. Bir logo daha ne kadar sade ve güzel durabilir aslında Netflix’de net olarak görmüş oluyoruz.

Tüm bunların yanında aslında logo tasarım evrelerinin aslında genel olarak minimalist bir çizgide devam etmesi, bunun yanında verilmek istenen mesajın da aslında detaylarda gizli olabileceğini düşünüyorum. Bu konu hakkında fikriniz yada eklemek istedikleriniz varsa mutlaka yorum olarak yazabilirsiniz.

“Netflix Logosunun Anlamı” için bir yanıt

N harfini güzel ifade ettiniz. Gerçekten de kırmızı halıyı çağrıştırıyor ve tabiî ki sinemayı. Logo tasarımcılığının da ne kadar ciddî bir iş olduğunu kavradık sayenizde. Kaleminize kuvvet…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir