Küçük İskender yaşamını yitirdi!

Medyum Ali Hoca incelemesi

Medyum Ali Gürses (Medyum Ali Hoca) kimdir?

Hepimizin başına geliyor: Keklerin kalıba yapışmasını nasıl önleriz?

7 Şaşırtıcı ve Etkili Soğuk Doğal Çözümler

Gündem 10 Haziran, 11:59'de eklendi

Kim soğuk algınlığı geçirdi? Öğretmenler, ebeveynler, doktorlar, hemşireler, bu gezegendeki herkes! Bazı insanlar, özellikle çocuklarla çalışıyorsanız, bir hastanede çalışıyorsanız veya gün içinde çok sayıda insanla iletişim kurarsanız, soğuk algınlığına diğerlerinden daha hassastırlar. 

Soğuk algınlığı o kadar yaygın ki kesinlikle onlarla doğal olarak uğraşmaya değer. Soğuk algınlığı ılımlı olabilse de, son derece rahatsız edici olabilir. Bu nedenle, çoğumuz semptomlarını azaltmaya çalışırız, böylece günlük aktivitelerimize devam edebiliriz. 

Her ne zaman soğuk algınlığınız varsa, vücudunuzun içine çekemeyeceğiniz ilaçları koyarsanız, sadece kendinize daha fazla zarar verirsiniz… Ne zaman, para ve sağlık kaybı! Bu nedenle hamile kadınların, çocukların ve yaşlıların yalnızca doğal tedaviler almaları önerilir. 

Atalarımız, toprak anayasa tarafından sağlanan ilaçlarla soğuktan kurtulursa, biz de yapabiliriz. 

Peki soğuk algınlığı doğal olarak ne rahatlatabilir?

Dünyanın her yerinde soğuk algınlığı için farklı doğal çözümler vardır, ancak hepsinde ortak olan maddeler:

BAL

Öksürük ve boğaz ağrısının rahatlaması için bir çorba kaşığı önerilir. Antibakteriyel etkileri olan tahriş olmuş bir boğazını kaplayarak ve yatıştırarak da çalışır. Diğerinin şekerden yapıldığından organik bal kullandığınızdan emin olun. 

TUZ

Tuzla karıştırılmış ılık suyla gargara yapmak, mukus gevşetilir ve boğazda şişliği azaltır. Aynı zamanda bir antibakteriyel etkiye sahiptir.

ZENCEFİL

Taze organik zencefil, limon ve bal ile yapılan bir çay soğuk rahatlama için harika. Boğazını yatıştırır ve burun deliklerini hemen temizler.

SARIMSAK

Taze sarımsak, sindirimden solunum yolu enfeksiyonlarına kadar her şey için iyidir. Soğuk algınlığı için, bol miktarda sebzeli bir tavuk çorbasında veya et suyunda bol miktarda sarımsak kullanılması daha iyidir. Bu, bir boğaz ağrısı ile yemeyi kolaylaştırır ve sümüğünüzü gevşetir.

Portakal veya limon

Doktorlar, soğuk algınlığı süresini ve semptomlarını azaltmak için C vitamini hapları verir, ancak birçoğunu portakal ve limonla alabilirsiniz. Onlardan meyve suyu yapabilir ya da sadece onları yiyebilirsiniz. Ayrıca bağışıklık sisteminize de yardımcı olurlar.

NANE

Taze organik nane ile yapılan bir çay da boğazınızı gevşetmek ve burun deliklerinizi hemen temizlemek için mükemmeldir.

SU

En önemli soğuk kabartma sulu kalmasıdır. Burun deliklerini ve boğazı nemlendirmek için ılık su içiniz.

Bu çarelerden herhangi birini çeşitli şekillerde alarak, kendinizi soğuk algınlığı semptomlarına karşı ucuz, doğal ve etkili bir çözüm bulacaksınız. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.