Küçük İskender yaşamını yitirdi!

Medyum Ali Hoca incelemesi

Medyum Ali Gürses (Medyum Ali Hoca) kimdir?

Hepimizin başına geliyor: Keklerin kalıba yapışmasını nasıl önleriz?

5 Herkesin bilmesi gereken küf toksisitesinin erken uyarı işaretleri

Gündem 10 Haziran, 11:57'de eklendi

Bina tekniklerinde ve farklı malzemelerin kullanımındaki değişikliklerle, gittikçe daha fazla sayıda insan küf toksisitesine maruz kalmaktadır ve herkes kötü ruh hallerinin veya diğer, bazen ciddi semptomların bundan kaynaklanabileceğinin farkında değildir.

Neyse ki, halkın çoğunluğu dünya nüfusunun dörtte birini oluşturduğu tahminlerine göre bu tür toksinlere karşı savunmasız değildir ve bunlar genetik yatkınlığı olanlardır. Diğerleri için, hala başa çıkmak için bir sorun olmaya devam ediyor.

Küf, genellikle nemli yüksek binalarda oluşur. Su sızıntısı duvar ve zeminlerde kullanılan malzemelere zarar verdiğinde veya bazı halıların ve diğer organik malzemelerin uzun süre ıslak kalması durumunda, küfün hızlı bir şekilde büyümesi ve yayılması için en uygun koşullar vardır.

Bir diğer önemli husus, modern evlerin temiz havanın odanın tüm bölümlerine ulaşmasına izin vermeyen ve küf toksininin etrafa yayılmasını tetikleyerek duruma ilave olduğu yalıtımı olduğundan havalandırmadır. 
Küfle ilgili en büyük risk, toksinlerin vücutta saklı kalmasıyla birikme ve kalıcı etkilere sahip olma ihtimalinin yüksek olmasıdır. Bunun sonucunda da tedavi daha uzun olabilir.

Bu nedenle, kalıbı yerleştirmek ve onu görsel olarak tespit ederek önlemek ya da mümkün olmaması durumunda, çok önemli olan bir başka yol, bir odadaki farklı yerlere yerleştirerek ve bir laboratuvar tarafından test edilmesini sağlamak için başka bir etkili yoldur.

Semptomlar o kadar çeşitlidir ki çeşitli şekillerde kendini gösterir:

1. Birkaç saat boyunca küfün toksik sporlarına maruz kaldığında baş ağrısı yaygındır. Bu, vücudun toksik etkiyle mücadeleye verdiği tepkinin sonucudur. Bu tür yerlerden kaçınmak için özen gösterilmelidir.

2. Gözler ve boğaz, sık sık öksürük ve iltihaplanma olabileceği sonucu ağrıyabilir.

3. Toksinler depresyona ve alçak ruhlara neden olabilir, bu nedenle eğer kişi küflü bir odada çalışıyorsa ve depresif hissediyorsa, bu küf etkisinin uyarı işaretidir.

4. Küflenmeye maruz kalan insanlar sık ​​sık sindirim problemleri geliştirir, çünkü sisteme hava yoluyla veya yiyecekle giren mikotoksinler ishale veya kusmaya neden olabilir.

5. Uyku bozukluğu ayrıca küf toksisitesinin standart bir belirtisi olabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.